NOC S ANDERSENEM

Díky novým, rozšířeným prostorám v knihovně jsme se mohli i my poprvé zapojit do mezinárodní akce knihoven
tzv. Andersenova noc“.

Začínali jsme v 17.00 hodin a s třinácti dětmi jsme se vypravili na naučnou vycházku do lesa. Počasí jsme měli, dalo by se říct, na objednávku. Nádherný, slunečný a docela teplý podvečer jsme si s dětmi v lese užili. Dětem na zdravém vzduchu vytrávilo a už se těšily na opékání špekáčků za knihovnou.

Jakmile se naši „andersenovci“ nasytili ,chtěli si zabrat to nejlepší místo na spaní, a tak se přesunuli do knihovny. Prostor mezi regály zaplnily spacáky, děti po večerní hygieně oblečení v pyžamech ….mělo by se jít spát? Ne. Děti věděly,že je ještě čeká noc plná her, soutěží, kvízů, zábavy a vyzkoušely si i ruční dovednost, při které si mohly vyrobit záložku do knihy dle své vlastní fantazie. S programem, který pro ně připravila paní Šrajtlová se naši nocležníci vůbec nenudili a ani ti nejmenší neměli čas být smutní z toho, že vedle sebe nemají maminku, nebo tatínka. Za své znalosti a dobře zodpovězené soutěžní otázky byli odměněni.

Nám bylo odměnou to, že děti byly hodné, bystré, pozorné, vstřícné a hlavně usměvavé. Některé děti program už docela vyčerpal a byl ten správný čas na čtenou pohádku na dobrou noc. Starším dětem se ještě moc spát nechtělo, a tak si povídaly, četly , nebo listovaly v časopisech. Svou ohleduplností, kdy se snažily nevzbudit již spící kamarády, nám dokázaly, že tato vlastnost jim není cizí a jsme za to rády. Zhruba hodinu po půlnoci už nebylo slyšet ani špitnutí a děti se ponořily do svých snů.

Ráno je vytahovalo ze spacích pytlů sluníčko, které se snažilo dostat i přes zatažené žaluzie. Opět krásný den a ráno jako vymalované. Kolem sedmé hodiny ráno se pomaličku probouzely a knihovna opět ožila. Po ranní hygieně jsme dětem nachystaly vánočku s máslem, nebo marmeládou a čaj. Na rozloučenou dostal každý účastník balíčky, aby na první noc v knihovně nezapomněl. Nám knihovnicím se akce líbila, dětem také a už se ptají, kdy bude příští. Moc se všichni těšíme.

 

Andersenova noc

© 2009 MĚSTSKÁ KNIHOVNA ZBÝŠOV Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode